Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

O WEBU

Tyto stránky a nyní již i vinárna s vinotékou vznikly jako logické vyústění mého letitého koníčka a zálibě ve víně. Vrcholem mého zájmu jsou úspěšně složené sommeliérské zkoušky a členství v asociaci sommeliérů ČR.

Nechceme být typický vinotékový nebo internetový obchod s běžnými víny, která jsou k dostání v marketech a běžných vinotékách, ale spíš společenskou záležitostí, kde půjde především o nabídku zajímavých a krásných vín z menších a středních vinařství.

Kromě lahvových vín nabízíme i sudová (stáčená) vína, ovšem taková, která nebudou dělat ostudu našim ani zahraničním vinařům ve srovnání s "pančovanými" víny od pochybných obchodníků.

Součástí naší vize jsou i doprovodné společenské akce, jako jsou degustace vín, semináře o víně a informace o dění ve vinařském světě. V návaznosti na spřátelená vinařství budeme sloužit i jako zástupci těchto výrobců nejen jako prodejci, ale i jako zástupci na regionálních výstavách a soutěžích vín.

Možná se někdo pozastaví nad názvem webu „ Podskalák“. Proč Podskalák? Pocházím z  Ústí nad Labem a toto město, jak každý zřejmě ví, není zrovna Mekkou vinařů. Ovšem nebylo tomu tak vždycky. Málokdo totiž ví, že v Ústí nad Labem a okolí se v patnáctém století pěstovalo víno, a vůbec ne špatné!

Toto víno si oblíbila šlechta v nedalekých Drážďanech a dováželo se i na Pražský dvůr. Největším pěstitelem révy a výrobcem vína v Ústí byl měšťan a litoměřický rodák Ondřej Podskalský. Nejvýznamnější vinice byly na svazích Mariánské skály. Tyto svahy však musely na počátku devatenáctého století ustoupit výstavbě železnice a kamenolomu a vinice postupně zanikly.

Víno se označovalo jako Podskalské a pod tímto názvem bylo velmi proslulé po celé České zemi i v zahraničí. Proto, na počest a připomenutí slavné vinařské minulosti v našem městě, jsem zvolil jméno webu o víně „Podskalák“.

Doufám, že se Vám tyto stránky budou líbit a přinesou Vám nějaký užitek.

Petr Klapálek, certifikovaný sommeliér, řádný člen asociace sommeliérů ČR.