KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

DEGUSTACE

Ochutnávka vína je možnost jak si najít to své správné víno, nejlepší způsob, jak zjistit, které víno Vám chutná a které nikoli. Jak si udržet přehled o kvalitě jednotlivých vinařství i co se vyrábí ve světě. Všichni máme natolik odlišné chutě, že nelze paušálně říci, které víno se bude líbit zrovna Vám.

Je to mimo jiné možnost doplnit si své zásoby vína  s tím že vím, co si kupuji a co můžu od vína očekávat dál. Spousta vinoték je totiž motivována především snahou prodat, a v některých případech doslova cokoli. Stává se tak zcela běžně, že dostanete "skvělou referenci" na výborné víno z ročníku 2005 (již několik let stojí v regálu vinotéky) a toto víno to má dávno "za sebou". Přijdete domů, otevřete "skvělé" víno a máte zkažený večer… Mnoho lidí si totiž nesprávně myslí, že čím starší víno, tím lepší. Bohužel tomu tak v drtivé většině není.

Společná degustace je také možnost setkat se přáteli a ostatními milovníky vína a v příjemném duchu"popít a vést moudré řeči", jak řekl v jednom krásném filmu o víně, nezapomenutelný Václav Postránecký.

 

DEGUSTACE SOUKROMÉ DEGUSTACE VEŘEJNÉ