Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

VÍNOVINKY ARCHIV
21.12.2011 - Vínovinka č.1

Tak jsme začali pracovat na novém webu - Sommelier Podskalák. O účelu webu a co od něj očekáváme se můžete dočíst v kolonce "O WEBU". Web je a bude celou dobu zrození přístupný takže budou vidět pokroky při jeho budování. Napřed se naplní stránky o víně a souběžně se začne plnit i e-shop. Ten ale bude spuštěn až po doladění všech možností a nabídek. Počítám tak koncem ledna :-). Držte palce ať to zvládnem.

PK

4.1.2012 - Vínovinka č.2

Dnešního dne byl spuštěn přihlašovací formulář pro přihlášení k přijímání novinek a aktualit o našem webu a e-shopu.

Registrovaní budou dostávat jako první zprávy o nově zařazeném zboží a různých akcích. Máme v plánu nabízet i velmi malé partie z různých menších vinařství. Často se bude jednat skutečně pouze o několik málo lahví, které budou tedy brzy vyprodány. Pak budou ve výhodě registrovaní, protože budeme jednat podle systému " kdo dřív přijde ten dřív mele".

Přihlášením k odběru novinek se nikdo k ničemu nezavazuje a může se kdykoliv v budoucnu odhlásit.

12.1.2012 Vínovinka č.3

Tak jsme začali vystavovat první vína v naší on line vinotéce. První jsme naskladnili vína osvědčených vinařství s víny, která nikdy nezklamou. Zatím jsou vystavena vína od Petra Skoupila z Bílovic a z Vinařství Volařík z Mikulova. Zajímavost je Sauvignon z Marlborough na Novém Zélandě. Na konci měsíce by mělo přijít překvapení v podobě vín, která nejsou běžně k dostán,í ale můžu slíbit, že jsou vynikající. Příští týden budou vína od Míši Kubíka z Bílovic. Tam taky nelze šáhnout vedle :-). Taže můžete začít vybírat a objednávat.

PK

2.2.2012- Vínovinka č.4

Minulý víkend(27.1.-29.1.2012) jsme byli na poznávací ceste za vínem na Slovensku v malokarpatské oblasti, konkrétně v obci Modra. Výlet se maximálně povedl. Ve velmi přátelském duchu jsme prošli celkem 8 vinařství. Našli jsme spoustu vynikajících vín a seznámili se s novými vinaři. Jsem přesvědčen, že vína z této oblasti jsou vynikající, stojí za pozornost a mohou vás velmi příjemně přakvapit. Pochopitelně jsme nějaká vína přivezli a brzy se objeví i v nabídce naší e-vinotéky. Připravujeme pro vás i degustační bedýnku šesti vín za sníženou cenu. Bude obsahovat to nejzajímavější z toho, co jsme o víkendu potkali a ochutnali. Sledujte stránky Podskaláku a hlídejte si sekci Kouzelné bedýnky. Zatím bylo připraveno pouze 6 degustačních bedýnek, takže kdo dřív přijde, ten dřív pije :-)

Foto z akce najdete na Facebooku zde.

10.2.2012-Vínovinka č.5

Vážení přátelé vína,

blíží se Valentýn, svátek zamilovaných, kdy je zvykem darovat svým blízkým partnerům něco hezkého, co jim udělá radost.
Jako Valentýnský dárek nabízíme exkluzivní Veltlínské zelené ve výběru z bobulí, ročník 2007. Nádherné sladké víno neskutečně výborné chuti, které ocení zejména dámy a děvčata. Máme ho skutečně jen pár lahví a vzhledem k ročníku už skutečně nebude, tak neváhejte.
Pokud Váš partner preferuje červená vína, doporučuji luxusní Modranský Dunaj, pozdní sběr, 2010 Barique, v polosuchém provedení. Opět víno, které nezklame, ba naopak, dokáže toho roztáhnout  víc, než jen cévy :-).

POZOR! Pokud se rozhodnete pro obě vína najednou, zabalíme Vám je do luxusní dřevěné bedýnky, kterou k těmto vínům dostanete zdarma! Stačí při objednávce napsat do zprávy "Valentýn" a bedýnka nebude účtována.

17.2.2012-Vínovinka č.6

Dnešní akční nabídka se týká skvělých mladých vín z vinařství Volařík z Mikulova. Jedná se krásná, odrůdově čistá vína s mladistvou ovocitostí, typickou Mikulovskou šťavnatostí a nádhernou vůní ovoce a květů.
Sleva ve výši 11% se vztahuje na nákup všech tří vín najednou!

SLEVA 11% !! Běžná cena za všechny tři vína je 555,-Kč. Cena po slevě činí krásných  495,-Kč ušetříte tak 60,-Kč

"RADOST"     Merlot rosé, Pozdní sběr 2011

"ŠTĚSTÍ"        Müller thurgau, Kabinet 2011

"POHODA"     Veltlínské červené rané, Pozdní sběr 2011

Nabídka platí do vyprodání zásob.

Sleva Vám bude odečtena při dodání.

22.3.2012 - Vínovinka č.7

Vážení přátelé, dovoluji si oznámit, že přišlo jaro!

A jaro bývá svěží a voňavé, proto pro vás máme jarní akcičku na víno "Muškát moravský", který tato kritéria plně vykrývá. Nabízíme Vám čtveřici skvělých muškátů ze čtyř vinařství, aby jste mohli porovnat rozdílnost jedné odrůdy z pohledu přístupu k výrobě a půdním podmínkám. Osobně tuto odrůdu miluju a proto věřte, že všechny nabízené vzorky mám napité a do nabídky jsem je zvolil právě pro jejich kvality.

Muškát moravský, nebo také Mopr, je česká odrůda, která byla vyšlechtěna v osmdesátých letech panem Křivánkem v Polešovicích, křížením odrůd Muškát ottonel a německého Prachtraube. Odtud pochází jeho prvotní jméno Mo-Pr. Vznikla réva s pravidelnými výnosy a dobrou odolností, která dává skvělá, nádherně voňavá a štavnatá vína. Odrůda neztrácí kyselinky ani při vyšší vyzrálosti a tak můžeme ochutnávat víno muškátového typu i ve vysokých přívlastcích.

Muškát moravský 2010 - Kabinetní - Petr Skoupil V.Bílovice, ČR (177,-Kč)

Muškát moravský 2011 - Jakostní - Josef Kmeťo, Modra, SR (180,-Kč)

Muškát moravský 2011 - Pozdní sběr - Lahofer, Dobšice, ČR (160,-Kč)

Muškát moravský 2011 - JaR. Ružek, Modra, SK (180,-Kč)

Při objednání všech čtyř muškátů najednou dostanete jarní slevu ve výši 10%.

A pozor! Na další vína z celé nabídky e-vinotéky, objednaná současně se čtyřmi muškáty, se Vaše jarní sleva vztahuje také :-)

Nabídka platí do vyprodání nebo odvolání akce!

Současně upozorňuji na doprodej velmi úspěšných mladých vín, Mladý (Müller thurgau s příměsí Moravského muškátu) a Mladá (Svatovavřinecké Rosé), za skvělé peníze!

POZOR! Všechna vína nabízená v e-vinotéce lze nově zakoupit v Parket studiu v Krásném Březně, v běžných otevíracích časech, bez nutnosti objednání. Akce a slevy tam pochopitelně platí také!

2.4.2012 Vínovinka č.8

 

Tak jsme opět o kousek rozšířili nabídku naší internetové vinotéky, která je současně i super tipem na velikonoční koledovačku. Jedná se o skvělé medoviny z produkce Velkobílovického vinaře, Milana Baumana. Připravili jsme pro Vás nabídku vynikající medoviny, kterou rodina Baumanů vyrábí už ve čtvrté generaci, za pomoci nejlepších místních medů, tajné směsi bylin a přírodních extraktů. Medovinu nabízíme v šesti příchutích. Můj tajný typ je brusinka, ale černý rybíz nebo ořechy jsou také skvělé. Všechny příchutě máme skladem! Myslíme, že Vás potěší velmi příznivá cena za balení 0,75 l, která bývá obvyklá za balení 0,5 l! Kromě medoviny vyrábí i nádherná vína, ale ty zase příště :-).

Medovina je tradičním nápojem na našem území již od pradávna a je patrně jedním z nejstarších alkoholických nápojů na světě. Medovinu najdeme v dějinách stolování všech národů Evropy. Zprávy o zkvašeném medovém nápoji pocházejí již od starých Řeků, Egypťanů a z dob říše Římské.

Zejména je pak spojována s keltskými, germánskými a vikingskými kmeny, které hojně využívaly vlastnosti tvorby alkoholu při kvašení cukru obsaženého v medu k výrobě alkoholického nápoje „Metheglinu“. Na výsluní popularity je pak medovina zejména ve středověku, než je postupně vytlačena pivem, vínem a destilovanými alkoholickými nápoji.

Medovina byla od nejstarších dob považována za zdroj života, moudrosti, odvahy a síly. Také se věřilo v její léčivé a afrodiziakální účinky.

Výrobou medoviny se zabývá rodina Baumanova již ve čtvrté generaci. Na rozdíl od jiných postupů se tato medovina nevaří, čímž se v medu a bylinách zachovávají všechny léčivé látky.

Med je naředěn za chladu nebo za mírného zahřívání pramenitou vodou v přesném poměru, a zakvášen speciálními kvasinkami, spolu s dvanácti bylinami, jejichž složení je tajnou rodinnou recepturou. Tento způsob vyžaduje vysoce kvalitní druhy medů, které mají lahodnou vůni a chuť. Med i ostatní přísady pocházejí výhradně od českých dodavatelů.

Tato medovina je vyrobena jako aperitiv. Je vhodná k posezení s přáteli, nebo jen pro zpříjemnění večera. Doporučujeme ji podávat vychlazenou s plátkem citronu. Velmi dobré jsou i míchané nápoje, které díky škále příchutí nekladou meze fantazii při jejich výrobě. Vynikající je i v zimním období, kdy se dá podávat ohřátá na cca 50-60 stupňů. NEVAŘIT! Zničily by se tím léčivé látky v ní obsažené.

23.5.2012 Vínovinka č.9

Vážení přátelé,

po delší odmlce se opět ozývám s nabídkou Podskaláku. Především bych Vás chtěl srdečně pozvat na nádhernou akci - Košt hraběte Chotka - která se koná již tuto sobotu, 26.5.2012 od 9.00 do 17.00, na zámku ve Velkém Březně u Ústí nad Labem.

Je to již 14.ročník výstavy vín s degustací, která probíhá v dobových interiérech zámku. Sommeliér podskalák tam bude prezentovat téměř celé portfolio vynikajících vín a medovin vinaře Milana Baumana z Velkých Bílovic. Přijďte ochutnat vína, která budou po výstavě i v nabídce  naší vinotéky Sommeliér Podskalák.

Kromě těchto vín budete moci ochutnat téměř 290 vzorků soutěžních vín a další vína od cca 20 vystavujících vinařů, kteří budou na stáncích osobně a tudíž si můžete o jejich vínech podiskutovat osobně.

Na akci je jednotné vstupné bez nutnosti dalšího placení za vzorky vín, ať už žetony nebo penězi.

Dále bych chtěl upozornit na nová vína v nabídce naší vinotéky.
Nabídku vín od Vinařství Lahofer jsme rozšířili o vynikající sladkou Pálavu ve výběru z hroznů, ročník 2011. Tato Pálava od uvedení na trh v dubnu letošního roku získala již asi devět nejvyšších ocenění na různých výstavách vín. Vzhledem k velkému zájmu o toto víno předpokládám, že bude brzy vyprodáno, proto pokud máte zájem, neváhejte s objednávkou.

Další nabídka od vinařství Lahofer je nová řada vín s vynikající cenou 95,-Kč. První v nabídce je krásný kabinetní Veltlín zelený v suchém provedení. Je to typický znojemský veltlínek s hezkou pepřovou chutí a mandlovým koncem.

Druhým vínem v této řadě je typicky letní pití - Svatovavřinecké rosé, pozdní sběr. Toto elegantní víno má zajímavou barvu světle jahodových tónů, je velice osvěžující a příjemně pitelné. Vyznačuje se intenzívní vůní malin a lesních jahod.  Ačkoliv je víno deklarováno jako polosladké, je díky vyšší kyselince krásně šťavnaté a v chuti připomíná rozmačkané maliny s cukrem. Cena je také krásných 95,-Kč

Zatím poslední novinkou je kabinetní Müller Thurgau z vinařství Villa Modur, z Modry na Slovensku. Krásně provedené víno se suchým projevem a neuvěřitelnou ovocito-květinovou vůní. Cena je opět velmi příznivá - 115,-Kč.

Všechna nová vína najdete v naší e-vinotéce. Těšíme se na Vaše objednávky.

Váš Sommeliér Podskalák, P.Klapálek.

6.6.2012 Vínovinka č.10

Vážení přátelé,

dovolte, abych Vás pozval na výstavu vín v Litoměřicích na "Litoměřický hrozen", která se koná 8 a 9.června 2012 vždy od 10.00 hodin. Výstava s degustací a doprovodným programem bude probíhat v nově opraveném gotickém hradě vedle kulturního domu v Litoměřicích. Jedná se o nultý ročník nové akce, která má ambice stát se další pravidelnou vinařsko kulturní akcí v severních Čechách - tak přijďte podpořit organizátory. Velmi příznivé je i vstupné - pouhá stokoruna!!

V nádherném interiéru nově restaurovaného gotického hradu budete moci ochutnat soutěžní i nesoutěžní vzorky od vinařů z Čech i Moravy, kteří budou zastoupeni na jednotlivých stáncích.

Sommeliér Podskalák tam bude opět prezentovat téměř celé portfolio vynikajících vín a medovin vinaře Milana Baumana z Velkých Bílovic. Kromě těchto vín budou k ochutnání i zakoupení vína ze Slovenské produkce Modranských vinařů, která Vás jistě velmi mile překvapí.

Váš Sommeliér Podskalák, P.Klapálek.

19.6.2012 Vínovinka č.11

Degustace 28.6.2012 "České a světové Sauvignony"

Srdečně Vás zveme na srovnávací degustaci dvou odrůd vín, a to Sauvignon a Cabernet sauvignon. Tato degustace Vás provede rozdílnostmi v chutích jedné odrůdy napříč několika vinařstvími, zeměmi původu a ročníku. Ochutnáte tak vína z Moravy, Nového Zélandu nebo třeba Chile. Zjistíte, jaký vliv má na výslednou chuť podloží ve vinicích, geografická poloha vinice či použitý způsob vinifikace a následné školení vína. Degustace bude probíhat v restauraci ZOO TRAPPOLA v Krásném Březně, vedle hlavního vchodu do Zoo, 28.6.2012 od 19,00 hodin. Pozvánku najdete zde.

2.7.2012 Vínovinka č.12

Vážení přátelé,
s potěšením Vám oznamuji, že jsme rozšířili nabídku vín v našem e-shopu o skvělá vína vinaře Milana Baumana z Velkých Bílovic, pro kterého zajišťujeme zastoupení pro Ústecký kraj. Myslím, že Vás potěší svou kvalitou i velmi příznivou cenou. V základní nabídce naleznete klasické odrůdy jako ryzlinky, veltlíny, burgundy a především skvělé tramíny. Neschází zde ani Zweigeltrebe a Modrý portugal v bariku. Především upozorňuji na velmi zajímavý tramín školený v dubovém sudu a tramín jako perlivé víno.Vynikající je i Rosé Terezka, které získalo stříbrnou medaili na Koštu Hraběte Chotka na zámku ve Velkém Březně. Kompletní nabídku najdete zde.

Váš Sommeliér Podskalák, P.Klapálek.

13.11.2012 Vínovinka č.13

Vážení přátelé,
v neděli 11. 11. 2012 byl zahájen prodej prvních Svatomartinských a mladých vín z ročníku 2012.
Dovoluji si Vám proto nabídnout některá z těchto vín, která byla nabízena i na slavnosti Svatomartinských vín na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.

Označení „Svatomartinské“ smějí nosit pouze vína, která splňují přesně daná kritéria, určená vinařským zákonem.  Jedním z těchto kritérií je požadavek na obsah zbytkových cukrů, protože Martiňáky mají být vždy suché.  Proto jsou v nabídce i mladá vína, která smějí mít a mají vyšší obsah zbytkových cukrů. Tím pádem dokážou mladá vína oslovit mnohem širší okruh zájemců.

Ročník 2012 je všeobecně velmi dobrý a je to znát i na kvalitě mladých vín, která jsou krásně čistá, odrůdově voňavá a šťavnatá. Hodí se jako doplněk typických svatomartinských jídel ale i na příjemné posezení s přáteli a sklenkou vína.

Vína si můžete objednat na e-mailem nebo telefonem. Po dohodě Vám je můžeme zavézt (po UL 50,-Kč) nebo si je můžete vyzvednout v prodejně Parket studia v Krásném Březně, kde budou vína naskladněna. V této provozovně také budete moci vína ochutnat, pokud jste neměli tuto možnost na Lidickém náměstí.

Nabídku vín naleznete zde.

S pozdravem Sommeliér Podskalák Petr Klapálek

4.12.2012 Vínovinka č.14

Vánoční nabídka vín. Vybrali jsme Po Vás pár zajímavých vín jako vánoční dárek Nabídku si prohlédněte zde.

26.3.2013 Vínovinka č.15

Vážení přátelé,


s potěšením Vám můžeme oznámit, že byl oficiálně zahájen provoz naší vinotéky a vinárny „PODSKALÁK“ v Ústí nad Labem, na Lidickém náměstí.
V útulném prostředí interiéru naší vinárny můžete posedět u sklenice výborného vína. V nabídce máme sudová vína z Čech, Moravy i dalších částí světa, přičemž základem jsou vynikající sudová vína z Velkých Žernosek. Pro nákup vína domů Vám nabídneme pet lahve různých objemů.
V sortimentu nabídky vinotéky jsou pochopitelně i lahvová vína a sekty renomovaných vinařství, které si můžete zakoupit sebou nebo vypít ve vinárně s dokonalým servisem.
Doplňkovou nabídkou vinárny je výběr z několika druhů kávy, čajů, nealkoholických nápojů a pochutin k vínu jako je sýr, uzeniny, olivy a podobně. Časem budete moci využít nabídky míchaných nápojů a ušlechtilých destilátů.
Aktuální nabídky a akce budou avizovány na našem webu.

K návštěvě Vás zve
Petr Klapálek – certifikovaný sommeliér, řádný člen asociace sommeliérů ČR.

3.6.2014 Vínovinka č. 16

Většina z Vás již zaregistrovala že rubrika vínovinky nebyla již delší dobu aktualizována. Je to hlavně z důvodu větší pracovní vytíženosti při provozu vinotéky a vinárny a také proto že většinu aktualit jsem přesměroval na FB stránky. Dále jste si určitě všimli že byl zrušen e-shop. Jeho provoz byl nezajímavý a prodej vín byl přesměrován do vinotéky. Místo e-shopu jsem zvolil soupis aktuálně nabízených vín ve složce"Lahvová vína". Zde nabízená vína jsme pochopitelně schopni na objednání i zaslat kamkoliv, za podmínek spedice nebo české pošty.

23.10.2014 Vínovinka č. 17

Po skončení letního shonu se dostávám k dalším informacím o dění ve vinárně Podskalák. Pravidelní návštěvníci zaregistrovali změnu v nabídce - nová rozlévaná vína, která rozšířila naši denní nabídku.

Vinařství HUMER Rakousko - nabízíme prakticky celé portfolio lahvových vín tohoto vinařství. Jako velmi dobrý nápad se ukázal i prodej rozlévaných vín tohoto vinařství, především Veltlínského zeleného, Rivaneru (lokální označení pro müllerku) a Veltlínského červeného raného, známého také jako "večerka".

Slovinsko - Goriška Brda - Dvě nová rozlévaná vína, hezky udělané kupáže. Merlot / Cabernet sauvignon, suché plné korpulentní víno a Chardony / Rebula (Rebula je autochtonní slovinská odrůda), opět suché s velmi příjemnou lehkou aromatikou ovoce a květin.

Blíží se Svatomartinská vína - 11.11.2014 od 11 hodinSmile. Tímto si Vás všechny dovoluji pozvat na oslavu tohoto dne, která se bude konat jako každý rok na Lidickém náměstí. Přijďte ochutnat první mladá vína letošního roku a posoudit, jak se povedla.

Jako překvapení máme mladé víno z Rakouska, které bude možno ochutnat ve vinotéce již od 27. října !!