Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

Vinařství Petr Skoupil a.s., Velké Bílovice


Historie firmy a rodinné tradice sahá až do poloviny 19. Století a byla obnovena Petrem Skoupilem po revolučních změnách roku 89. Tehdy jako zaměstnanec zemědělského družstva jezdil za prací do Rakouska, kde se podílel na práci na vinicích i při zpracovávání hroznů. Po vyrovnání restitučních nároků začal pracovat na svém a postupně vytvořil dnešní akciovou společnost Vinařství Petr Skoupil a.s.

Osobně jsem se s Petrem Skoupilem a jeho víny poprvé setkal někdy v roce  2006  na jedné z degustací v Ústí nad Labem. Již tehdy mě zaujal svým nadšeným přístupem k pěstování a výrobě vína.

Vinařství obhospodařuje vlastní vinohrady velmi pečlivě s důrazem na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky tak náročné péči se vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín. Zpracování kvalitní suroviny probíhá okamžitě po sběru hroznů v nově vystavěném provozu s nejnovějšími technologiemi.

Jednotlivé bobule se oddělují od třapin ve speciálním prstovém selektoru (Euroselect), který zachovává celé, nepoškozené bobule a zabraňuje extrakci nežádoucích hořčin z třapin a zrnek. Bobule se lisují šetrným pneumatickým lisem, ze kterého vychází vysoce kvalitní mošt. Po odkalení moštu flotací následuje dokonale zvládnutá technologie řízeného kvašení v nerezových tancích.

Vybrané partie vín zrají v sudech z francouzského dubu.
Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin.

V nabídce vinařství jsou veškeré kvalitativní kategorie vín počínaje víny kabinetními, noblesními pozdními sběry, výběry z hroznů i delikátními skvosty, jako jsou bobulové výběry, slámová vína či vína ledová. Sortiment poskytuje vína od suchých až po sladká.

O kvalitě vinařství hovoří i množství ocenění z prestižních světových i místních vinařských soutěží.

P. Klapálek