Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

Vinařství Kubík, Velké Bílovice

Firemní krédo Vinařství:
"Dobré víno tvoří dobrou náladu, dobrá nálada přináší dobré myšlenky, dobré myšlenky dávají vznik dobrým skutkům a dobré skutky dělají člověka člověkem."

Vinařství Michaela Kubíka je středně velké rodinné vinařství, které se nachází v největší vinařské obci v ČR Velké Bílovice. Vyrábí poctivá moravská jakostní a přívlastková vína. Vína, která ve vás zanechají příjemný pocit a vytvoří dobrou náladu.

Výrobě vína věnují mnoho péče a času, protože jen tak vyrobí vína, za kterými se budete rádi vracet a která si vychutnáte. Doplňkem k tomu jsou samozřejmě moderní technologie, ale i již dávno osvědčené a vyzkoušené postupy.
Toliko ze stránek vinařství.

Michala znám osobně již několik let a jeho vína mám napita z vinařských výstav, degustací i osobních návštěv jeho vinařství ve Velkých Bílovicích. Ačkoliv vlastní nějaké vinohrady, sám se vinohradnictví nevěnuje a své vinice pronajal vinohradníkovi, od kterého hrozny nakupuje. Hrozny, které nakupuje od smluvních vinohradníků si během roku kontroluje přímo ve vinici a sám si určuje kvalitu a termín sběru.

Osobně se potom věnuje pouze výrobě vína. Vyrábí vína bílá, červená i růžová. Jeho vína vynikají odrůdovou čistotou a ovocitostí díky technologii řízeného kvašení v nerezových tancích. Některé partie červených vín pak školí v dubových sudech typu barique. V nabídce má klasické staré odrůdy, ale i novošlechtěnce jako Aurelius, Hibernal, Neronet apod.

Jeho vína mám velmi rád a pro ty, kdo je neznají, vřele doporučuji jejich vyzkoušení. Z vlastní zkušenosti vím, že kdo je ochutnal, ten se k nim rád vrací.

P.Klapálek