Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

Víno Kmeťo - Josef Kmeťo, Modra, SR

Firma Víno Kmeťo začala psát svou historii po roce 1989, kdy začala obdělávat první vinohrady, ze kterých začalo vznikat i první víno. Zabývá se obděláváním vinohradů, ale hlavně výrobou kvalitních odrůdových vín. Sídlem firmy je město Modra, které je známé svou dlouhou vinařskou tradicí.

V současnosti firma obdělává 3 ha vlastních vinohradů. Část hroznů na výrobu vína nakupuje od dalších vinohradníků, ale výhradně z Malokarpatské oblasti.

V roce 2007 vysadili nový vinohrad s odrůdou Děvín. O něco později vysadili nové vinice s odrůdami Alibernet a novošlechtěnci Dunaj, Hron a Torysa. V posledních letech se snaží pomocí modernizace sklepa udržet krok s moderními technologiemi. K tomuto slouží klimatizace sklepa, technologie řízeného kvašení, pneumatický lis, odkalování moštů a používání čistých kultur vinných kvasinek.

V produkci okolo 30 000litrů ročně lze nalézt vyrovnaný poměr bílých a červených vín. Z bílých odrůd je to tradiční Veltín zelený, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Tramín červený a Muškát moravský. Z modrých odrůd je to Alibernet, André, Dunaj a Cabernet sauvignon, přičemž většina z nich vyzrává na barikových sudech

Firma vyrábí jakostní vína, především přívlastková. V nabídce se vyjímají výběry z hroznů, výběry z bobulí i slámová vína, které se významě umístňují na různých vinařských akcích.

Firma Víno Kmeťo je členem Malokarpatskej vínnej cesty a Modranského spolku vinařů Vincúr.