Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

Juraj Štiglic – VZM, Modra, SR

Firma Štiglic – Vinárske združenie Modra® vznikla v r. 1992. Převzala rodinnou tradici pěstování révy a výroby vína, která navazuje na bohaté zkušenosti modranského vinohradnictví a vinařství dávných věků. Přistupují k výrobě vín s jednoduchým přáním a logikou - aby bylo ve víně to, co je v jejich srdcích.

Rodinný podnik si zakládá hlavně na vlastní produkci hroznů, kde na svazích Malých Karpat upřednostňuje typické odrůdy pro tento vyhlášený vinařský kraj – Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bíle, apod.

Z červených odrůd je to samozřejmě hlavně Svatý vavřinec, Frankovka modrá, Alibernet, Merlot, a další. Firma postupně zmodernizovala celou výrobu a tak je v současnosti dobře vybavena na zpracovaní nových odrůd, hlavně slovenských novošlechtěnců, stejně jako i vysoce kvalitních známkových vín, jako např. bílé cuvée Prezident®, červené Brillant® nebo Contessa®. Firma se pravidelně zúčastňuje akreditovaných výstav vín doma i v zahraničí, odkud si přiváží množství ocenění.

Jejich zaměstnanci jsou všichni vinaři tělem i duší, kteří se nejlépe cítí ve svých vinohradech, kde si povídají s hrozny, a přesvědčují je, aby pěkně zrály a daly co nejlepší úrodu. Potom pečlivě posbírají kvalitní plody, aby se jim odvděčili vzácným a chutným nápojem určeným všem milovníkům vína.