Přidej se k nám

na Facebooku

 

Novinky e-mailem

 

KONTAKTY

SOMMELIER PODSKALÁK
Nad Točnou 7
Ústí nad Labem 400 11
tel: +420 603 475 038
napište nám
Rezervace na degustace: degustace@vinopodskalak.cz

ANKETA

Kterým vínům dáváte přednost?

Domácím Domácím 44% Zahraničním Zahraničním 18% Rozhoduje cena Rozhoduje cena 19% Dám na radu sommeliéra Dám na radu sommeliéra 19%

Rodinné vinařství Milan Bauman, Velké Bílovice, ČR

 

Vinařství rodiny Baumanů se na trhu objevilo v roce 1992, když navázalo na rodinnou tradici již ve čtvrté generaci. Rodinný podnik stojí především na sklepmistru Milanu Baumanovi, který doma využívá sedmileté bohaté zkušenosti nabyté ve vinařství v Rakousku.

V rodinné firmě dále působí otec Milan, který se stará především o vinohrady, jeho manželka Anna, která vede restauraci a penzion a bratr Viktor.

Vinařství zpracovává pouze vlastní hrozny ze čtyř hektarů vinohradů v tratích Zadní hora, Přední hora a Vinohrádky s klasickým zastoupením moravských odrůd a s důrazem na Tramín. Vinohrady jsou obhospodařovány v systému integrované produkce s redukcí úrody a ruční sklizní.

Roční objem výroby činí kolem 10 000 lahví (2009). Milan Bauman klade důraz na svěží mladá bílá vína ve stáří nejvýše dvou let. Z toho důvodu vinařství ani nebuduje archiv. Sklepní hospodářství využívá moderních technologií řízeného kvašení, bílá vína zrají v nerezu, červená se vyrábějí ve vinifikátorech, zrají v dřevěných sudech, částečně i barikových. Vína v malých partiích se prodávají jako zemská, jakostní i přívlastková především ze sklepa a v penzionu U hroznu, který je důležitou součástí podnikání rodiny Baumanů.